O/ About Maine Coon

Co możemy napisac o Maine Coon?

Na pewno już wiesz, że jest to największa rasa kota hodowlanego? Na pewno już wiesz że koty te charateryzują sie duzym rozmiarem, wagą, pędzlami na uszach i ogonem jak u lisa?

Jeśli szukasz kota aktywnego, szalonego i wiecznie skorego do zbawa, to kup sobie cos innego.  Maine Coon będzie sie z Toba bawił.. chwilę  albo dwie, żeby Ci zrobić przyjemność. On uwielbia Ci sprawiać przyjemność.
"Piłeczka? szmaciana myszka? Rzuć mi do zabawy a ja ja z pewnoscią upchnę ja w najdalszym kącie pod kaloryferem" - tak tak, kochani, Maine Coon rozumie , że potrzebujecie ruchu, więc go Wam zapewni. 

Maine Coon z trudem mieści się na ławie. Cały ....  Zwykle ogon juz zwisa bezwładnie poza stołem i od czasu do czasu nerwowo się porusza. Czasem kocie oczy pouszkują mojego wzroku i wtedy mam wrażenie, że kot daje mi do zrozumienia, ze przeciez widż , że ogon wisi i należało by jakos temu zaradzić, podstawić taboter albo drugi stolik?.... :)

Więc jak widzisz Maine Coon to kot nie dla każdego. Ważne abyś miał duże meble, kot to doceni :)))

Maine Coon wygląda jak kot , ale kotem nie jest. Maine Coon jest psem, tylko nie szczeka. :) Przyajmniej on tak o sobie myśli. Nasze koty chodzą za nami krok w krok. Czasem uzywaja bilokacji. Są w dwóch miejscach jednocześnie. I na sofie w pokoju i oczekująco pod lodówką :)

Ulubione miejsce Maine Coona? - Twoje kolana. I masz go głaskać! Cały czas. Inaczej będzie miauczał coraz bardziej, mruczał, a jak to nie pomoże to zacznie zaciskać na Twoich nogach swoje pazurzaste łapki raz jedną, raz drugą.  Skapitulujesz prędzej czy później :)

Pieszczot nie da sie przedawkować,  gdyby kot umiał mówic wymruczałby Ci: " najlepiej nie idź dzis do pracy bo musisz mnie przecież drapać za uszkiem ..... a teraz za drugim...."   

Tak tak, Kochani - kot to obowiązek :)